20131017

Jak w jednej chwili przechadzać się ulicą
miejsca oddalonego o 500 km od Ciebie?

autor:  Pudlo Manka

Kochani mam dla Was istny "wehikuł czasu", może nie taki typowy, w którym przeniesiecie się w czasie, ale taki dzięki któremu w kilka chwil przeniesiecie się w miejsce oddalone setki km od Was! :) Brzmi ciekawie? :D Mowa oczywiście o Google Maps :)). Jak to zrobić? Nic prostszego: 

1. Wchodzimy na stronę https://maps.google.pl/ 


2. Wpisujemy miejsce po którym chcemy się "przechadzać"


3. Umieszczamy żółtego ludzika (pole zaznaczone na czerwono) na nazwę miejscowości, ulicy itp., na którą chcemy przejść. U mnie padło na Brooklyn (pole zaznaczone na niebiesko). Po chwili pojawi Nam się już obraz miejsca, do którego się "przenieśliśmy". Nawigujemy strzałkami na klawiaturze i beztrosko przemierzamy okolicę :D. Na początek zachęcam Was do przejechania się po swoim mieście, wiecie ile znajomych możecie spotkać na tych zdjęciach :D. Ja dałabym głowę, że widziałam kiedyś busa oklejonego Google Maps z taką śmieszną satelitką, która chyba robi te wszystkie zdjęcia :D. Udanej zabawy :).

14 komentarzy:

 1. Sama często korzystam, ale żałuję, że rzadko aktualizują zdjęcia i nie ma nowych budynków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ameryki nie odkryłaś...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bawiłam się w to :D Tylko że "podróżowałam" do Japonii :D

  OdpowiedzUsuń
 4. kochana! Wiem o tej opcji nie od dziś, ale Twój post mnie zainspirował i właśnie stoję przed domem Freddiego :)))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię z tego korzystać, ostatnio tak odnalazłam drogę do pewnej galerii, super gadżet:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat ten post jest beznadziejny. Juz lepsze s ate modowe, ktore tez szalu nie.robia. moze zastanow.sie.nad zmiana stylu lub tresci bloga

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna sprawa, znam to już od dawna:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna sprawa. Szczególnie jak gdzieś jadę i nie bardzo wiem jak wygląda budynek do którego mam wejść :) Jedyny problem to taki, że aktualizacje nie są zbyt często. Mój domek stoi już od dawna a ostatnio patrzyłam w "maps" i według tej mapy na mojej działce tylko górki ziemi... a taki stan była dawno temu.

  OdpowiedzUsuń
 9. mi kiedyś cyknęli fotkę NA BANK!!!!!!!
  tylko nie pamiętam jaka to ulica była :(

  OdpowiedzUsuń
 10. a mi sie to nie podoba, uwazam to za naruszenie mojej prywatnosci, jak jest tam pokazywany moj dom, a zwlaszcza nikt nie prosil o zgode osoby ktore zostaly sfilomowane

  OdpowiedzUsuń
 11. ja niedawno bawiłam sie tą funkcją i odwiedziłam rodzinę, a potem spacerowałam po molo w Sopocie, świetna sparawa :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).