20150217


Folia transferowa na paznokcie

autor:  Pudlo Manka

Od zawsze podobały mi się takie metaliczne paznokcie, nie mogłam się tylko zebrać, żeby zamówić folię. Niedawno oglądając pazurkowe inspiracje na YT przypadkowo trafiłam na filmik właśnie z tym cudem w roli głównej. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zamówiłam parę pudełeczek, pamiętając również o specjalnym kleju. Chociaż zwykły klej "Pajacyk" podobno też sobie idealnie radzi.

Jakie wyszły tego efekty?  SUPER! Ale tylko przez pierwszy dzień... Nie wiem, co robię nie tak. Folia mi się ściera, albo odchodzi płatami [!]. Próbowałam już na kilka sposobów i NIC. Dałam nawet na sam koniec 2 warstwy topu, ale to również na nic. Myślicie, że wina może leżeć po stronie kiepskiej jakości produktu? Zapłaciłam za jeden słoiczek chyba z 4 zł ;). 

Doszłam jednak do małej wprawy z tym "problemem". Kolejno nakładam: baza + kolor + top + cienka warstwa kleju + folia (po 15 minutach, aż klej podeschnie) + top. W ten oto sposób schodzącą folię po prostu zmyję po 2-3 dniach, nie niszcząc tym samym paznokci. 

Wykonywałyście manicure z folią transferową? Trzymała się?

tak wygląda u mnie po 3 dniach :/

7 komentarzy:

 1. Mi tez coś z tą folią nie wychodzi 😒ale Twoje pazurki wyglądają fajnie 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi też coś nie wychodzi z tą folią 😒ale Twoje pazurki wyglądają fajnie 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ten sam problem... To przez ten klej ale bez niego nie da się jej ładnie odbić

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ten sam problem... To przez ten klej ale bez niego nie da się jej ładnie odbić

  OdpowiedzUsuń
 5. niestety mam ten sam problem ;/ post opublikowałaś już dwa lata temu, więc przychodzę z nadzieją, że może już znalazłaś patent na to, aby folia się nie ścierała? pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! U mnie trzyma się najdłużej jeśli nie dam kleju, a folię "przyczepię" na tą lepką warstwę koloru. Później 2 cieniutkie warstwy topu i miodzio :))

   Usuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).