20140519


Jak przedłużyć trwałość perfum?

autor:  Pudlo Manka

Jeśli należycie do tych "szczęściar", których ulubione zapachy się nie trzymają - witajcie w klubie! :P Na szczęście Pudlo Manka przychodzi Wam z pomocą i przedstawi kilka sprawdzonych trików, by zapach którym otulacie się był z Wami przez dłuższy czas :).

Najprostszym sposobem jest zakupienie esencji perfum - są mega trwałe, ponieważ mają największe stężenie olejków eterycznych. Niestety są bardzo drogie i trudno dostępne.

Kolejnym sposobem jest wybranie całej linii zapachowej ukochanej woni - żel pod prysznic, balsam perfumowany, mgiełka do ciała etc.. Problem tkwi w tym, że również nie są to tanie rzeczy i do większości wód ciężko jest dostać całą serię. 

Co więc robić? Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie wód perfumowanych, a nie toaletowych i prawidłowe aplikowanie. A więc... Po pierwsze perfumy należy używać w najcieplejszych miejscach na ciele - szyja, nadgarstki, dekolt, kark, miejsce za uszkami i włosy (tu zapach utrzymuje się najdłużej)! :D Fajnym sposobem jest również aplikowanie wody na ciuchy, jednak tu trzeba zachować umiar.

Jak ja to robię?
Kiedy umyję głowę, jeszcze na wilgotne włosy nakładam olejek arganowy z kilkoma kroplami ulubionego zapachu. Nie wysuszymy sobie włosków w ten sposób od alkoholu zawartego w perfumach. Zapach dłużej utrzymuje się na dobrze natłuszczonej skórze, więc przed aplikacją nawilżam ją albo oliwką, albo balsamem pięknie pachnącym (w ten sposób modyfikuję sobie zapach) lub zwykłą bezzapachową wazeliną kosmetyczną. Ta ostatnia metoda jest najskuteczniejsza.. Pamiętajcie Kochane, żeby nie rozcierać perfum - tylko zniekształcicie całą zapachową piramidę. Na koniec spryskuję ubranie, najczęściej w miejscu ramion :). 

Dzięki takim trikom mój ulubiony, choć mało trwały zapach zostaje ze mną na dłużej :)). Próbowałyście? Macie jakieś swoje sposoby?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).