20150210

Tani, sprawdzony sposób na skuteczne czyszczenie pędzli

autor:  Pudlo Manka

Nie wyobrażam sobie wykonania makijażu brudnymi pędzlami. Nie chcę sobie również wyobrażać ile musi żyć tam bakterii, które nakłada się bezpośrednio na twarz ;). Jest masa sposobów na czyszczenie – dlatego dziś chcę przedstawić Wam mój sprawdzony, prosty i tani sposób na utrzymanie prawidłowej higieny naszych maluszków :). 

Jak często powinnyśmy powtarzać tą czynność? Myślę, że to już kwestia indywidualna… Ja np. do zrobienia makijażu potrzebuję wszystkich pędzli jakie mam i używam ich codziennie. Czyszczę je co najmniej raz na tydzień, a ten do fluidu codziennie. Te z  Was, które malują nie tylko siebie, ale też i swoje klientki powinny robić to znacznie częściej, ciśnie się zatem na język stwierdzenie, że po każdym użyciu (która z nas chciałaby być wymalowana brudnymi pędzlami po kimś?). Pamiętając oczywiście dodatkowo o odpowiednim dezynfekowaniu. 

Jak je myć, by nie zniszczyć? Trzeba obchodzić się z nimi dość delikatnie. Nie wolno ciągnąć włosia i moczyć skuwki z trzonkiem pędzla. Pod bieżącą wodę przykładamy włochatą końcówkę trzymając ją ku dołowi , woda powinna spływać po włosiu. Następnie w ruch idzie kostka zwykłego szarego mydła – ja mam te z Białego Jelenia. Delikatnymi ruchami „jeździmy” po mydełku, namydlamy go. Jeśli jest mocno zabrudzony możemy również zacząć czyścić go palcami, przy czym trzeba to robić naprawdę delikatnie. Kiedy pędzel jest już czysty płuczemy go pod bieżącą wodą, trzymając włosie również ku dołowi. Na sam koniec lekko ściskamy włoski (ważne, by ich nie ciągnąć) trzymając w dół i tym sposobem pozbywamy się z nich nadmiaru wody.

Jak je suszyć? Absolutnie nie wolno tego robić na/przy grzejniku, oraz na słońcu. Najlepiej jest ułożyć je na ręczniku, tuż przy brzegu stołu – wtedy będziemy miały pewność, że podczas suszenia nie odkształcą się nam. 

Jak długo schną? Zazwyczaj wszystkie myję w Niedzielę rano – po tym oczywiście jak zrobię make up. W Poniedziałek o 7.00 są już suchutkie, świeże i lśniące :)). 

A Wy jak często czyścicie pędzle, macie jakieś swoje sprawdzone sposoby?

Oba zdjęcia przedstawiają brudne pędzle

Czyściutkie i lśniące :))

2 komentarze:

  1. Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?

    I've been trying for a while but I never seem to get there!
    Thank you

    Also visit my homepage; weight loss ()

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).