20170228


"Bunkrów nie ma"

autor:  Pudlo Manka


Jak ja uwielbiam męskie poczucie humoru! Może nie każdego mężczyzny - wiadomo, ale przynajmniej Tony sprostał i książkę czytało się naprawdę świetnie. Miałam oduczyć się przeklinać, ale jak to zrobić, kiedy autor nie żałuje rzucanego mięsa?! 

Z początku miałam wrażenie, że w jego podróży liczy się tylko alkohol, narkotyki i seks z przypadkowymi kobietami, no i... ADRENALINA. Z przerażeniem obserwowałam jak w tym wszystkim się zatracał i, jak sam to nazwał sięgnął dna - dwa razy. Jest jednak w tym popapranym zachowaniu pełna dawka niesamowitej odwagi i chęci samowystarczalności. Kto normalny rzuci wszystko i zacznie żyć z dnia na dzień podróżując po świecie? Cholernie mi tym zaimponował. Mało osób się na to odważy, choć założę się, że co najmniej połowa właśnie tak chciałaby żyć. Nie planować, nie rozmyślać, nie przywiązywać się do niczego i nikogo. Po prostu być sam na sam ze sobą i pogłębiać swoją odwagę i iść przez świat w odnajdywaniu siebie (z dużym naciskiem na słowo "siebie" ;) ). Strasznie zazdroszczę tej cechy charakteru facetom. Mam cel! Chcę być wzorem Pań mężnych ha! :D

Momentami jego ekscesy łóżkowe, czy chamskie teksty trochę mnie zaczynały drażnić. Ale! Ma to swój urok, mało jest tak szczerych i walących prosto w twarz mężczyzn. Mnie osobiście zauroczył ten bezczelny i zachlany popapraniec, dlatego z czystym sumieniem mogę Wam polecić tą książkę.

Moje ulubione cytaty:

"Jeśli spojrzysz na siebie z perspektywy żyrafy, wtedy nagle odkryjesz, że żyjesz w ciasnym pudełku norm, zasad i reguł ustalonych przez innych ludzi. Cała twoja samorealizacja, to, co osiągniesz, i to, kim wydaje ci się, że jesteś, działa tylko w odniesieniu do zasad i konwencji, które stworzyli inni ludzie. Dla żyrafy jesteś innym zwierzęciem, które nie potrafi docenić tego, że po prostu jest. Żyrafa ma wyjebane na to, czy jeździsz BMW, masz rolexa czy meble z Ikei. Patrzy na ciebie i widzi, jak zapierdalasz za uznaniem innych ludzi, kompletnie nie doceniając cudu istnienia samego siebie."

"Odwaga nie jest wcale brakiem strachu. Wręcz przeciwnie. To wyjście na przeciw swoim lękom. Dotknięcie tego, co nieznane, co niekomfortowe. Odwaga jest wyspą, którą oblewają wody lęków. Jest jak hazard, jak ryzyko. Tylko ci, którzy je podejmują, wiedzą, czym naprawdę jest życie." 

1 komentarz:

  1. Pierwszy cytat faktycznie bardzo poruszający, zmusza do refleksji nad naszym zabieganym życiem.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).