20170511


Nagietek - właściwości i zastosowanie

autor:  Pudlo Manka


Po co komu zwykła herbata, skoro matka natura tak hojnie nas obdarzyła? Nie pamiętam już kiedy właśnie takową piłam i wiecie co? Wcale mi nie tęskno ;). 

Dzisiaj przychodzę do Was z kilkoma zdaniami na temat nagietka, obiecuję - będzie zwięźle i na temat :P. Ten kolejny cud natury ma ogrom korzyści dla naszego organizmu, ze względu na bogactwo prozdrowotnych składników, ale to chyba Was nie dziwi? ;)

Nagietek jest źródłem flawonoidów, które działają jak antyoksydanty - chronią nas przed wolnymi rodnikami i toksycznymi substancjami. 

Najbardziej znany jest chyba ze swoich silnych właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Będzie pomocny przy bólach gardła, krtani i jamy ustnej. Wzmacnia też odporność.

Jest to również najlepszy środek poprawiający stan skóry jaki tylko znam, działa cuda zarówno wtedy, kiedy jest pity, a również w przypadku gdy nakładamy napar bezpośrednio na twarz. 

Ma podobne właściwości odprężające jak sól Epsom, po całym męczącym dniu taka kąpiel również dobrze zrobi, zwalnia tętno i obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Małą ciekawostką jest to, że łagodzi bóle menstruacyjne. Ja swój piję 1-2 razy dziennie, naprawdę polecam. Z początku mega mi nie smakował, ale teraz już się przyzwyczaiłam do jego specyficznego posmaku.

1 komentarz:

  1. Świetny post:) Nie wiedziałam, że nagietek jest pomocny przy leczeniu gardła, muszę przetestować:)
    http://www.ladymademoiselle.pl/

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).