20150607


Look of the day

autor:  Pudlo Manka

Żyjemy w czasach, w których na każdym kroku czyhają na nas finansowe pułapki. Nie trzeba szukać daleko, żeby przytoczyć pierwszy przykład takowej sytuacji - karty paypass. Możemy płacić za zakupy zbliżeniowo nawet jeśli nie mamy gotówki na rachunku, jakie są zatem za to odsetki? Jeśli mamy pieniążki to przy takich transakcjach nie schodzą od razu z konta. Nie muszę tłumaczyć jak można się zdziwić, kiedy wszystko "poschodzi". Tak samo w przypadku kradzieży karty, złodziej może wyczyścić nam konto zanim zorientujemy  się, że zostaliśmy okradzeni. Wciąż myślicie, że banki robią wszystko by ułatwić NAM życie i to całkowicie bezinteresownie? 

A jak to jest w przypadku rat? Nie mam grosza przy sobie, zamarzy mi się lodówka, Xbox, patelnia czy sokowirówka. Idę do pierwszego lepszego sklepu i biorę sprzęt podpisując tylko kila kartek. Bez jakiegokolwiek sprawdzania, czy aby na pewno mnie na to stać. Można łatwo przeliczyć swoje możliwości spłacania, przez pryzmat chwili "chciejstwa"? Można! A dług rośnie, bowiem te kilka kartek do podpisania to tzw. kredyt w normalnym banku.

A co z telefonami za doładowania? Wiedzieliście, że wystarczy tylko mieć ukończone 18 lat i stały meldunek? Dla przykładu kończę 18-tkę w tym wieku jeszcze się uczę, postanowiłam wziąć sobie nowego smartfona, bo koleżanka której nie lubię w zeszłym tygodniu też sobie kupiła. Za co będę go spłacała, skoro nie mam WŁASNEGO dochodu? 

Musimy naprawdę na każdym kroku uważać, wiecie ile osób na świecie dało już się wciągnąć w tą pułapkę... W akcie desperacji zaciągają kolejny kredyt by spłacić poprzedni - i tu koło się zamyka. 

Ale dosyć już o tym! Dawno nie było tu mojej mordki, więc przybywam z nowym outfitem :D. Pogodo trwaj! :)

7 komentarzy:

 1. Fajnie to wszystko razem się prezentuję, a okularki jakie ladniutkie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam sukienki z rękawem takiej długości. Super. Co do wpisu - absolutnie podpisuję się pod Twoją opinią. Nadmieniam, że od 7 lat jestem analitykiem kredytowym - w jednym z banków spółdzielczych, bo tylko w takim mogę pracować ze 100% "czystym sumieniem".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Straszne, ale prawdziwe :/. Dziękuję za komentarz :*.

   Usuń
 3. Cudowna ta sukienka! :) Świetnie wyglądasz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna sukienka! Wyglądasz mega kobieco :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).