20150804


"Co robi świadkowa?"

autor:  Pudlo Manka

~źródło internet~

Jaka jest rola i jakie są zadania świadkowej? To pytanie ostatnio nie daje mi spokoju :P. We Wrześniu bowiem będę taką funkcję pełniła, a że mam zamiar być najlepszą świadkową na świecie - przychodzę z tym oto postem.

Baaardzo dawno temu byłam na weselu, to raz a dwa, że nigdy jakoś szczególnie się tym nie interesowałam... Z tego co powszechnie wiadomo świadkowa powinna zadbać o to, by "tego dnia" pannie młodej niczego nie zabrakło i ogólnie powinna być zawsze w pogotowiu. Z praktyki jaką było mi dane przeżyć wiem, że chodzi na przymiarki i pomaga przyszłej żonie wybrać najpiękniejszą na świecie suknię ślubną. Wspólnie szuka idealnie pasujących dodatków i pomaga w dobraniu fryzury. Moja panna młoda musi tego dnia wyglądać jak MILIARD dolców.

Ważne jest jeszcze również to, aby zadbała o dobry nastrój panny młodej - mile widziana jest lawina szczerych, płynących prosto z serca komplementów, a w tym to akurat jestem dobra :). 

No i wieczór panieński :D. Ważne, by nie zabrakło dobrego humoru i wyśmienitej zabawy. Świadkowa powinna kupić gadżety na ten wieczór, przyodziać pannę młodą i pozostałe uczestniczki, a także odszukać wspólne "zabawy". Striptizer nie jest w moim stylu więc to raczej odpada :P.

Tak naprawdę rola świadkowej już trochę się zmieniła, teraz to para młoda załatwia wszystko po swojemu. Orkiestra, lista gości, sala itp. Wiem, że kiedyś to wszystko spadało na głowę "wybranej". Nie mniej chyba dobrze, nie ma co wychodzić przed szereg :). Bardzo fajnym rozwiązaniem jest wspólne ustalenie zadań i ról, tak by obie strony były w pełni zadowolone.

A jakie jest Wasze zdanie? Co wg Was powinna "robić" świadkowa?

8 komentarzy:

 1. Moim zdaniem jeśli chodzi o wieczór panieński to świadkowa powinna zadbać o to, żeby ten dzień również był z klasą! ŻADNYCH kompromitujących i niesmacznych zabaw, żadnych niestosownych gadżetów. To powinna być świetna zabawa, ale na dobrym poziomie, takie jest moje zdanie. Jak czasami oglądam w internecie zdjęcia z takich wieczorów panieńskich to aż muszę szybko przewinąć dalej, bo czuję się zniesmaczona i zakłopotana. A striptizer chyba byłby najmniejszym złem w całej tej zabawie. Nigdy w życiu nie chciałabym, żeby tak wyglądał mój wieczór panieński!

  A co do bycia świadkową to ostatnio widziałam jak świadkowa załatwiła świetną sprawę - na sali ustawiła w rogu mały stolik z ogromnym koszem, a przy tym, w ramce napis "pomoc dla gości". W koszu były plastry na otarcia, igła z nitką, chusteczki mokre i suche, rajstopy w neutralnym kolorze (po jednej parze z każdego rozmiaru), nożyczki itp. :) Wszystko to o czym i goście i Państwo młodzi mogli nie pomyśleć tego dnia, a co każdemu może się przydać! :)

  Ale się rozpisałam, przepraszam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisząc gadżety miałam na myśli bardziej jakieś szarfy dla dziewczyn, rekwizyty do zdjęć itp. :). Też jestem tego zdania, że wszystko powinno być z klasą jak przystało na prawdziwe damy :)). Super, dziękuję za tak długi komentarz :) :*.

   Usuń
 2. Tak jak mówisz być zawsze w pogotowie i dobrze się bawić,
  będzie dobrze zobaczysz

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie miałam okazji być świadkową ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A jaką kreacje wybierzesz na wesele?

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej a jaką kreacje wybierzesz na wesele?

  OdpowiedzUsuń
 6. Już wisi i czeka :). Jest długa, klasyczna i baaaaardzo prosta - świadkowa nie może przyćmić panny młodej ;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).