20150813


Honor 6 Plus (Huawei)

autor:  Pudlo Manka


Otrzymałam do testów najnowszy model telefonu Honor 6 plus (Huawei). Co mogę już o nim "powiedzieć"? A no tyle, że jest to świetny telefon w bardzo fajnej cenie. Nie będę tu wymieniała fachowo danych technicznych, zajmę się opisem z punktu widzenia zwykłego użytkownika. Po szczegółowe dane techniczne zapraszam tu klik!

Dość aktywnie korzystam z internetu w telefonie, również dzwonię bardzo dużo. Smsy i mmsy wysyłam dość rzadko, jednak kilka się znajdzie w ciągu dnia - nie jest to dla mnie bardzo istotne jaką mam klawiaturę, "motki" itp. :). Telefon więc przede wszystkim musi mi dobrze służyć do serfowania i dzwonienia - pod tym kątem go oceniałam.
Zaczynajmy!

WYGLĄD: Jest duży, biały, cieniutki, a zarazem pewnie trzyma się go w ręce. Wykonany jest perfekcyjnie, żadnych niedociągnięć. Obudowa nie "trzeszczy" i się po prostu nie rusza. Zdecydowanie przykuwa wzrok. Tylna obudowa jest pokryta szkłem - dodaje to jeszcze większej elegancji. Wygląd tego telefonu trafia w 100% w moje gusta, a materiały użyte do jego wykonania widać, że są bardzo dobrej jakości.

Telefon pracuje na Androidzie kitkat 4.4.2. "Chodzi" płynnie i szybko. Jakość rozmów również jest bardzo dobra, nawet na zewnątrz bardzo dobrze wszystko słyszymy. Fajnym pomysłem było umieszczenie slotu na drugą kartę SIM, no i tu małe ale: mianowicie drugie wejście na kartę, jest również wejściem na kartę microSD. Musimy zatem wybierać między dodatkową pamięcią, czy drugim numerem. Warto też wspomnieć o tym, że nasze ulubione aplikacje bez problemu zainstalujemy na urządzeniu w kilka sekund.

Honor 6 plus wyposażony jest w 2 aparaty. I muszę w tym miejscu zwrócić mu "honor", bo zawsze wydawało mi się, że tylko mój Nikon zrobi ładne zdjęcia o.O . A tu taka miła niespodzianka! :) Jest to fajna alternatywa zwłaszcza latem, kiedy nie zawsze chce nam się ciągać za sobą ciężkiej lustrzanki i obiektywów. Do wyboru mamy również całą listę "upiększaczy" zdjęć, dzięki czemu będą jeszcze bardziej efektowne. Dużą ciekawostką jest funkcja, której nie spotkałam w żadnym innym telefonie, dzięki drugiej soczewce telefon jest w stanie symulować przysłonę! :) Zatem możemy kontrolować np. stopień ostrości pierwszego planu. 

INTERNET: Strony ładują się bardzo szybko, dzięki LTE, urządzenie działa płynnie, nic się nie wiesza/rozłącza etc. Pisanie postów na bloga, czy fb to czysta przyjemność. Dostęp do moich kont na poczcie, jest również dziecinnie prosty, jak i poręczny. Reasumując Internet w tym urządzeniu w żaden sposób nas nie ogranicza, możemy swobodnie serfować zupełnie tak, jak w przypadku komputera czy laptopa.

Akumulator jest niestety niewymienny, ale to chyba już pomału norma w nowych smartfonach. Bateria natomiast przy aktywnym użytkowaniu telefonu wytrzymywała mi 2 dni. Uważam, że wynik jak najbardziej udany.

Jak widzicie moja ogólna ocena, jest bardzo pozytywna. Honor 6 plus to bardzo fajny smartfon, który robi piękne zdjęcia, jest funkcjonalny, prosty w obsłudze i bardzo mobilny. Z czystym sumieniem mogę go Wam polecić.

Zapraszam Was tu Klik, Klik, Klik! Wszystko o czym mogłam zapomnieć :).

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).