20151213


Poczekajka

autor:  Pudlo Manka


Bardzo fajna, wciągająca książka - i to uczucie, kiedy burczy mi w brzuchu z głodu, a odkładam posiłek na rzecz "jeszcze jednej kartki" :D. Nie lubuję się jednak w historiach fantasy - magia, czarownice, sabat... Trochę mnie to na początku zniechęciło, bo jest to kompletnie nie moja bajka... 

Historia o Patrycji, 25 letniej Pani weterynarz, która porzuca życie w zatłoczonej Warszawie i oddaje się w wir poszukiwań miłości swego życia - wyśnionego Amre. Natrafia na chatkę z sabotowskiej wizji i osiada się na dobre w małej miejscowości Poczekajka. Multum zabawnej treści z udziałem głównej bohaterki, która próbowała się "przystosować" do iście ekstremalnych warunków. Sielanka nie trwa długo ponieważ matka, oraz niedoszły narzeczony Artur knując za jej plecami zlecają przystojnemu Łukaszowi dobrze płatną "fuchę". Zadaniem chłopaka jest rozkochać w sobie młodą Panią doktor i porzucić ją z hukiem - knujący liczą, że wnet z podkulonym ogonem wróci do domu, do Warszawy. 

Oczywiście wyśniony jest na wyciągnięcie ręki, a przez 3/4 książki nie mogą się zejść. Wkurza mnie strasznie to, że szczęśliwe zakończenie opiera się na kilku zdaniach :]. No kurczę, zamiast to jakoś rozwinąć... spojrzenie w oczy, soczysty pocałunek i KONIEC - bez sensu. 

Może jednak powieści rządzą się takimi właśnie prawami :P. Gdybym to ja była pisarką , bądźcie pewni, że moje dłuuuuugie szczęśliwe zakończenie zapadłoby Wam w pamięć :). Książka oczywiście warta przeczytania - momentami wzruszająca, z fajnym humorem i puentą - Warto wierzyć w marzenia i nie poddawać się na długiej drodze do ich realizacji. Tą ostatnią moją złotą sentencję chyba oprawię sobie w ramki - czasem uda mi się coś mądrego napisać :D.

Tutaj macie 3 minutowy trailer (w mojej wyobraźni mężczyźni byli nieco bardziej niż trochę przystojniejsi ;) ): 

2 komentarze:

  1. Może się skuszę!
    http://diamontsfashion.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka z samego opisu wydaje się być infantylna, w takich wątki romantyczne są często słabe i sztucznie przedłużane jakimiś zapychaczami. Ja już wolę dobrą fantastykę, gdzieś wątek romantyczny jest dodatkiem do dobrej fabuły, ale za to jest wiarygodny i fajnie urozmaica historię :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).