20160331


Jagody Goji

autor:  Pudlo Manka

Podobno najzdrowsze jagody świata, zawierają węglowodany i tłuszcze, a także są bardzo dobrym źródłem białka, wielu witamin i składników mineralnych. Mają działać korzystnie na stawy, kości, czy wzmocnienie systemu odpornościowego.

Co ważne - mogą zahamować postęp nowotworów. Wszystko za sprawą rozpuszczalnego w wodzie bioaktywnego kompleksu polisacharydowego LBP, który PODOBNO hamuje wzrost ludzkich komórek raka okrężnicy, żołądka, płuc, a także piersi.

Ponadto magiczne właściwości Goji korzystnie działają na oczy, wątrobę, zmniejszają cholesterol i obniżają poziom cukru. 

Co bardzo dziwne, nie do końca możemy ustalić ile jest tych cudotwórczych właściwości. Zawartość składników odżywczych, jest bowiem informacją rozbieżną, a brak jakichkolwiek wiarygodnych badań na ten temat moim zdaniem nie jest najlepszym dowodem "za". 

W przeciwwskazaniach znajdziemy informacje o tym, że:
"Nie powinno się spożywać więcej niż 5-12 g suszonych jagód goji dziennie.
Jagód goji nie powinny spożywać osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe. Osoby zażywające inne leki i/lub zmagające się z chorobami powinny zachować ostrożność i przed sięgnięciem po jagody goji skonsultować się z lekarzem. Przeciwwskazaniami do spożywania jagód goji są także ciąża i karmienie piersią. Poza tym nie należy spożywać świeżych, niedojrzałych owoców, gdyż może to doprowadzić do zatrucia, objawiającego się zaburzeniem funkcji przewodu pokarmowego oraz układu nerwowego."

Daje do myślenia? A jaki ja mam do nich stosunek? Kupiłam z czystej ciekawości, dla poznania przede wszystkim smaku. Dodaję je do porannej owsianki, dzięki czemu jest trochę słodsza :). W smaku bardzo przypominają rodzynki, z tym że jagody Goji są trochę bardziej cierpkie. 

Czy kupię ponownie? Z pewnością nie... Jest przecież tyle wspaniałych owoców dostępnych na wyciągnięcie ręki, że szukanie i przepłacanie za takie "rewelacje" nie ma najmniejszego sensu :).

1 komentarz:

  1. Uwielbiam jagody goji .
    Najczęściej goszczą w różnych sałatkach :)

    Pozdrawiam Zocha
    http://www.zocha-fashion.pl/

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).