20151018


Wielofunkcyjny pokój w kawalerce

autor:  Pudlo Manka


Kawalerka nie daje zbyt wielu możliwości aranżacyjnych - często jest to nie mały kłopot, by w małym metrażu umiejętnie wygospodarować miejsce w taki sposób, by zyskać pokój dzienny i sypialnię w jednym.

Musiałam zrezygnować z wielkiego pięknego łóżka z zagłówkami na rzecz funkcjonalnej sofy, która za dnia służy do wypoczywania a wieczorem przemienia się w wymarzone duże łóżko (niestety bez zagłówków :( ). Malutki biały stolik za dnia jest kawowy, a wieczorem pełni funkcję stolika nocnego. Ze starej skrzyni, o której pisałam Wam tu stworzyłam swoje małe centrum dowodzenia i to tu tworzę posty, oraz spędzam czas przy komputerze. Zamiast stolika rtv wybrałam komodę, w której zmieszczę znacznie więcej swoich skarbów, a na której telewizor również wygląda dobrze. Biały wieszak na ubrania nie tylko wygląda zdobnie, ale również pomaga mi w estetyczny sposób przechować ciuchy, które miałam na sobie raz, a które jeszcze mam zamiar "dobrudzić". 

Nie przypadkowo wybrałam szarości na ściany - jest to nie tylko piękny i wdzięczny kolor, ale także ponadczasowy i bardzo uniwersalny. To zadziwiające, jak przy pomocy innych barw można zmienić w łatwy sposób całość - a to ogromny plus, jeśli za jakiś czas znudzi nam się wystrój. Dodatkowo szare wnętrza sprawiają wrażenie eleganckich i stylowych, jest to coś co bardzo cenię. Wg mnie najlepiej będą wyglądały tu białe meble i czarno szare dodatki, a mały pokój zyska dzięki temu wrażenie przestronności i lekkość. Jednak mocne barwy też wyglądają ciekawie i charakternie, niestety mnie po pewnym czasie mogłyby zacząć drażni, dlatego wybrałam coś spokojniejszego dla oka. 

Fototapeta również nie znalazła się tu przypadkiem - wszystko dokładnie przeanalizowałam ;). Dzięki niej wystrój stał się nowocześniejszy, a całość wygląda dość efektywnie. No i nie muszę chyba pisać, że fototapeta również optycznie powiększy małą przestrzeń (o tym pisałam tu).

Jak Wam się podoba?


2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).