20151117


Dermaglin - maseczka przeciwtrądzikowa

autor:  Pudlo Manka


Jest to (wg obietnic producenta) maseczka o wysokich właściwościach regulujących wydzielanie łoju, oraz normalizujących proces złuszczenia skóry. Zawiera zieloną glinkę Kambryjską, aloes i owies.  Jest przeznaczona do cery mieszanej/tłustej, skłonnej do wyprysków. Powinna wchłaniać zanieczyszczenia, oczyszczać, odżywiać i regenerować problematyczną cerę. Ponadto na etykiecie można doszukać się informacji, że zmniejsza łojotok i zwęża pory, a także złuszcza stary naskórek i przyczynia się do ogólnego polepszenia stanu skóry, poprzez eliminację krostek i łagodzenie. 

Ile w tym prawdy? Szczerze, to nie wiem... Ja użyłam jej trzy razy i nie zauważyłam żadnych efektów. Być może za krótko jej używałam? Na pewno wysusza skórę i zaraz "po" trzeba ją intensywnie nawilżyć. Nakłada się ją dość nieprzyjemnie, topornie się rozciera. Ma wodną konsystencję i w błyskawicznym tempie zastyga nam na twarzy - zanim zdążyłam nałożyć ją na czoło na brodzie już prawie wyschła. Na plus oczywiście naturalny skład i dzięki czemu brak zapachu, oraz fakt, że nie mnie nie uczuliła. Zmywa się ją dość ciężko i trzeba się namęczyć, brudzi umywalkę. Podczas noszenia czułam dziwne uczucie ściągnięcia twarzy i z trudem mówiłam (niektórzy by się ucieszyli :P). Cena to ok 5 zł za dużą saszetkę - aż 20 ml. Niestety kolejnym minusem jest to, że prawie wyschła mi w zaklejonym opakowaniu po ponad tygodniu. Przy następnym użyciu musiałam nałożyć mega grubą warstwę, by produkt się nie zmarnował. Wydajność więc diametralnie spada. 

Trochę się rozczarowałam, bo naczytałam się na wizażu samych pozytywnych opinii, ochów i achów. U mnie niestety się nie sprawdziła, być może przez to, że mam cerę mieszaną w stronę suchej? Tak czy owak na mojej liście wciąż nr pozostaje maseczka "Perfekcja" z Dermiki.

1 komentarz:

  1. Mój trądzik różowaty to dopiero tragedia. Kremy wyłącznie z apteki. Żadnych "wynalazków" w postaci maseczek stosować nie mogę bo nigdy nie wiem jak to się skończy dla mojej fasady.
    Masakra!

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).