20160426


Zdrowe zakupy

autor:  Pudlo Manka

Czy wiesz, że odpowiednia dieta jest kluczem do zdrowia? No niby wiesz, ale tak naprawdę jak często z tej wiedzy korzystasz? Jak często odmawiasz sobie słodyczy, mięsa, fast foodów i innych śmieci? Wiem. 

Dzisiaj dlatego chciałabym napisać Ci trochę o aplikacji "Zdrowe zakupy" - to wspaniała alternatywa dla osób, które nie do końca wiedzą jak czytać skład na etykietach, lub które chcą bez zbędnego wysiłku wiedzieć co kupić, a czego unikać.

Wszystko polega na dziecinnie prostym zeskanowaniu kodu produktu - możemy skanować pojedynczy kod (wybierając "scan"), lub załatwić kilka na raz (wybierając "multiscan"). Fajną opcją dla alergików (i nie tylko) jest zakładka "Pokaż dodatkowe składniki", dzięki której możesz zaznaczyć to, czego wolisz unikać w żywności. Po zeskanowaniu produktu, pojawi się wykrzyknik, jeśli w składzie znajdzie się niepożądany składnik. W aplikacji tej znajduje się również baza popularnych E składników, która w fajny sposób wyjaśnia "co i jak".

Możesz naprawdę się zdziwić co kryje Twoja lodówka i o zgrozo za co sam płacisz nie małe pieniądze... Fajne jest również to, że po kliknięciu w dany składnik wyskoczą Ci wszystkie informacje o nim. Mi bardzo przypadł do gustu ten świetny "wynalazek", dzięki tej apce wyrzuciłam z diety wszystkie szkodliwe produkty i z większą świadomością dokonuję zakupów.

Przykładowe skany:
Cola... no właśnie. UNIKAĆ!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).