20160602

10 powodów, dla których warto pić
na czczo wodę z cytryną

autor:  Pudlo Manka


Odkąd tylko pamiętam nigdy nie jadłam śniadań - rano zawsze robiłam wszystko w biegu i najzwyczajniej w świecie, na tak ważny rytuał brakowało mi czasu :/. Postanowiłam to zmienić! Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i nie wolno go pomijać... ;) Od kilku tygodni co rano jem regularnie płatki owsiane z dodatkiem suszonej żurawiny lub jagód goji zalane mlekiem migdałowym, lub zwierzęcym. Ale do brzegu! Od kilkunastu tygodniu również piję wodę z cytryną na czczo i wiecie co? Nie wyobrażam sobie już innego poranka. 

Dzisiaj chciałabym przytoczyć Wam 10 powodów, dla których warto wprowadzić ten napój do swojej diety:
 1. Żadne kawy świata nie dadzą Ci takiego "kopa"! Serio, jestem rozbudzona w 15 mint! 
 2. Poprawia trawienie i pomaga w walce z zaparciami
 3. Oczyszcza wątrobę dzięki zwiększonej produkcji żółci, w ten sposób pozbywamy się również toksyn
 4. Pomaga rozcieńczyć kwas moczowy, który może prowadzić do poważnych bólów stawów spowodowanych dną moczanową
 5. Usprawnia pracę nerek i oczyszcza drogi moczowe
 6. Nie ma lepszego płynu nawadniającego nasz organizm, który pomoże usunąć nagromadzone przez noc toksyny.
 7. Cytryny są wysoce zasadowe, dzięki czemu IDEALNIE pomagają w odkwaszaniu organizmu. A jak wiadomo nowotwory nie rozwijają się w środowisku zasadowym. Postaram się napisać coś więcej na ten temat, ale w osobnym wpisie.
 8. Pomaga dostarczyć niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu elektrolitów takich jak potas, magnez i wapń.
 9. Oczyszcza krew i tętnice, ma również korzystny wpływ na elastyczność naczyń krwionośnych.
 10. Witamina C zmniejsza podatność na infekcje i wzmacnia odporność 
 11. Korzystnie wpływa również i na cerę, która przy regularnym piciu staje się promienna. Ma również właściwości odmładzające, ponieważ jest silnym przeciwutleniaczem i chroni przed wolnymi rodnikami!  
Wiem, miało być 10, ale jakoś tak wyszło w praniu ;). Zachęceni do regularnego picia? To teraz o tym, jak przyrządzić i pić.
Ja robię to w ten sposób: gotuję wodę w czajniku, wlewam ok 1/3 do szklanki i resztę uzupełniam wodą mineralną, następnie dodaję świeżo wyciśnięty sok z połówki cytryny. Ważne, by woda była ciepła, a sok bezpośrednio po wyciśnięciu wypity. Im dłużej będziemy zwlekali, tym więcej składników odżywczych ucieknie! Najlepiej jest również pić napój przez słomkę - wtedy nie ma tak bezpośredniego kontaktu ze szkliwem, ponieważ tylko ono nie do końca lubi się z cytryną. Zaraz "po" biorę łyk wody i tak jakby płuczę jamę ustną. Oczywiście pijemy na czczo, a za śniadanie zabieramy się po około 15-30 minutach.

Na zdrowie! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).