20170223


Gojnik

autor:  Pudlo Manka


Jest tyle wspaniałych ziół, przypraw czy produktów, które nie tylko leczą, ale także pozytywnie wpływają na nasz organizm. Tak oto, przez kompletny przypadek trafiło w moje ręce magiczne ziółko Gojnik. Który jest nie tylko pyszny w smaku, ale również posiada multum korzystnych właściwości.

Gojnik jest górskim ziołem, które jest bardzo dobrze znane w całej Środkowo-Wschodniej Europie. Jest bogatą "kopalnią" składników mineralnych takich jak sód, miedź, magnez, cynk, a także jest doskonałym źródłem żelaza. Działa pomocniczo na nerki, układ oddechowy i przy zaburzeniach czynności wątroby. Wzmacnia znacząco nasz układ odpornościowy działając przeciwzapalnie i antybakteryjnie, no i jest dobrym afrodyzjakiem ;).Co ważne podnosi on wydajność mentalną mózgu oraz hamuje stany zapalne, ma też istotny wpływ na usuwanie złogów białkowych w mózgu, które są głównym sprawcą demencji starczej oraz choroby Alzheimera.

Najbardziej mi osobiście podoba się to, że Gojnik ma bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie ;). Ubolewam strasznie, że można go pić tylko raz dziennie :P. Pozostaje równie magiczna kąpiel w soli Epsom, o której pisałam Wam tu klik!

Jak ja kocham matkę naturę! :D


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, są one dla mnie niezwykle ważne i motywują mnie do dalszego działania :).